Błąd
  • Szablon wyświetlający jest niedostępny. Skontaktuj się z administratorem witryny.

DZIAŁALNOŚĆ WYDAWNICZA - ROK 2003

W roku 2003 powołana została nowa Rada Programowa Wydawnictwa w składzie:

• prof. dr hab. Jerzy Sobota – przewodniczący, redaktor naczelny Wydawnictwa, przewodniczący Rady Programowej Electronic Journal of Polish Agricultural Universities (EJPAU) i Acta Scientiarum Polonorum (Acta Sci. Pol.);
  • mgr Janina Bartkowska – kierownik redakcji technicznej;
  • dr hab. Krystyn Chudoba – redaktor merytoryczny – przedstawiciel Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt;
  • prof. dr hab. Włodzimierz Czamara – redaktor merytoryczny – przedstawiciel Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji;
  • prof. dr hab. Ewelina Dziuba – redaktor merytoryczny – przedstawiciel Wydziału Nauk o Żywności, przewodnicząca Kolegium Redakcyjnego (EJPAU) serii Biotechnology i przewodnicząca Rady Naukowej (Acta Sci. Pol.) serii Biotechnologia;
  • prof. dr hab. Zofia Spiak – redaktor merytoryczny – przedstawiciel Wydziału Rolniczego;
  • Grażyna Kwiatkowska – sekretarz Wydawnictwa;
  • dr hab. Jan Hutny prof. nadzw. – redaktor merytoryczny – przedstawiciel Wydziału Medycyny Weterynaryjnej;
  • prof. dr hab. Wojciech Zawadzki – przewodniczący Kolegium Redakcyjnego EJPAU serii Veterinary Medicine i przewodniczący Rady Naukowej (Acta Sci. Pol.) serii Medicina Veterinaria;
  • prof. dr hab. Stefan Cacoń – przewodniczący Kolegium Redakcyjnego EJPAU serii Geodesy and Cartography;
  • prof. dr hab. Andrzej Świątkiewicz – przewodniczący Rady Naukowej (Acta Sci. Pol.) serii Geodesia et Descriptio Terrarum.

W 2003 roku nakładem Wydawnictwa Akademii Rolniczej we Wrocławiu ukazały się 44 tytuły, w tym:

• 3 podręczniki,
  • 7 skryptów,
  • 4 zeszyty serii Monografie,
  • 7 wydziałowych Zeszytów Naukowych,
  • 10 zeszytów serii Rozprawy,
  • 4 zeszyty Acta Scientiarum Polonorum,
  • 9 innych

o łącznej objętości 494,3 ark. wyd. – w liczbie 15 840 egzemplarzy.

Wydawnictwem Akademii Rolniczej kierował redaktor naczelny prof. dr hab. inż. Jerzy Sobota.

W roku 2003 redakcją techniczną Wydawnictwa kierowała mgr Janina Bartkowska, a sprawami administracyjnymi zajmowała się Grażyna Kwiatkowska – sekretarz Wydawnictwa. Opracowanie komputerowe wykonywały: Halina Sebzda, Teresa Alicja Chmura i Maria Barbara Rocho, a opracowanie redakcyjne: mgr Elżbieta Winiarska-Grabosz, Janina Szydłowska oraz mgr Janina Bartkowska, kolportaż i marketing prowadziła Hanna Mielczarek, a Alina Gebel pełniła funkcję sekretarza redakcji technicznej EJPAU, wykonując opracowanie komputerowe w HTML.

Wydawnictwo prowadzi obsługę techniczną i administracyjną elektronicznego czasopisma Electronic Journal of Polish Agricultural Universities. Pracami Rady Programowej EJPAU kieruje prof. dr hab. inż. Jerzy Sobota z naszej uczelni, natomiast prof. dr hab. Ewelina Dziuba kieruje Kolegium Redakcyjnym (Editorial Board) serii Biotechnology, prof. dr hab. inż. Stefan Cacoń – serii Geodesy and Cartography, a prof. dr hab. Wojciech Zawadzki – serii Veterinary Medicine.

W roczniku 2003 EJPAU (Volume 6) w jego dwóch numerach (Issue 1 i 2) opublikowano 143 artykuły, w tym w seriach, których redakcje znajdują się w Wydawnictwie naszej uczelni:

• Veterinary Medicine – 13
  • Geodesy and Cartography – 3
  • Biotechnology – 5

Strony czasopisma elektronicznego odwiedza coraz więcej osób – w roku 2001 – 53 833, w 2002 r. – 79 488, a w roku 2003 – 100 393 osób.

Z dniem 1 października 2001 roku polskie uczelnie rolnicze powołały czasopismo naukowe ACTA SCIENTIARUM POLONORUM z seriami:

• Administratio Locorum (Gospodarka Przestrzenna)
  • Agricultura (Agronomia),
  • Architectura (Budownictwo),
  • Biologia, (Biologia)
  • Biotechnologia (Biotechnologia)
  • Formatio Circumiectus (Kształtowanie Środowiska),
  • Geodesia et Descriptio Terrarum (Geodezja i Kartografia),
  • Hortorum Cultus (Ogrodnictwo),
  • Medicina Veterinaria (Weterynaria),
  • Oeconomia (Ekonomia),
  • Piscaria (Rybactwo),
  • Silvarum Colendarum Ratio et Industria Lignaria (Leśnictwo i Drzewnictwo),
  • Technica Agraria (Inżynieria Rolnicza),
  • Technologia Alimentaria (Technologia Żywności i Żywienia),
  • Zootechnica (Zootechnika).

Czasopismem kieruje Rada Programowa, której przewodniczy prof. dr hab. inż. Jerzy Sobota z naszej uczelni.

Redakcje serii zlokalizowane są w wydawnictwach uczelni powołujących czasopismo, z czego 3 redakcje zlokalizowane są w Wydawnictwie Akademii Rolniczej we Wrocławiu: Biotechnologia – z przewodniczącą Rady Naukowej prof. Eweliną Dziubą, Geodezja i Kartografia – z przewodniczącym Rady Naukowej prof. Andrzejem Świątkiewiczem, Weterynaria – z przewodniczącym Rady Naukowej prof. Wojciechem Zawadzkim.

W serii Medicna Veterinaria ukazały się w 2003 roku 2 numery 2(1)2003 i 2(2)2003, natomiast serie Geodesia et Descriptio Terrarum oraz Biotechnologia wydały jeden numer oznaczony jako 2(1-2)2003. Koszty wydania czasopisma Acta Scientiarum Polonorum pochodzą ze środków uczelni wydających daną serię. Egzemplarze każdej serii rozsyłane są do zainteresowanych jednostek organizacyjnych wszystkich uczelni, które powołały czasopismo.